  • RN73R2ATTD92R0D50
RN73R2ATTD92R0D50
advertisement
Manufacturer No:
RN73R2ATTD92R0D50
HK JDW NO:
430-RN73R2ATTD92R0D50
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RN73R2ATTD92R0D50
Description:
RN73R Series, Thin Film, 92Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73R2ATTD92R0D50
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    92Ohms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm