  • RN73R2ATTD1840A25
RN73R2ATTD1840A25
advertisement
Manufacturer No:
RN73R2ATTD1840A25
HK JDW NO:
430-RN73R2ATTD1840A25
Datasheet:
RN73R2ATTD1840A25
Description:
RN73R Series, Thin Film, 184Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73R2ATTD1840A25
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    184Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm