  • RN73R1ETTP73R2B50
RN73R1ETTP73R2B50
advertisement
Manufacturer No:
RN73R1ETTP73R2B50
HK JDW NO:
430-RN73R1ETTP73R2B50
Datasheet:
RN73R1ETTP73R2B50
Description:
RN73R Series, Thin Film, 73.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73R1ETTP73R2B50
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    73.2Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm