  • RN73H2ETTD1211C50
RN73H2ETTD1211C50
advertisement
Manufacturer No:
RN73H2ETTD1211C50
HK JDW NO:
430-RN73H2ETTD1211C50
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73H Series, Metal Film, 1.21kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73H2ETTD1211C50
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.21kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm