  • RN73H1ETTP1432C25
RN73H1ETTP1432C25
advertisement
Manufacturer No:
RN73H1ETTP1432C25
HK JDW NO:
430-RN73H1ETTP1432C25
Description:
RN73H Series, Metal Film, 14.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73H1ETTP1432C25
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.25%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    14.3kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm