  • RN73C1J348RBTG
RN73C1J348RBTG
advertisement
Manufacturer No:
RN73C1J348RBTG
HK JDW NO:
792-RN73C1J348RBTG
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
RN73C1J348RBTG
Description:
FIXED RESISTOR RN73, Holsworthy Series, Thin Film, 348Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 299
Step5Bar-code shipping tag
RN73C1J348RBTG
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    348Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Depth
    800μm
    FIXED RESISTOR
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm