  • RN73C1E1K82BTD
RN73C1E1K82BTD
advertisement
Manufacturer No:
RN73C1E1K82BTD
HK JDW NO:
792-RN73C1E1K82BTD
Datasheet:
RN73C1E1K82BTD
Description:
FIXED RESISTOR RN73, Holsworthy Series, Thin Film, 1.82kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3752
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RN73C1E1K82BTD
    13 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    1.82kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    63mW
  • Packing Method
    TR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Resistors
    1
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm