  • RN731ETTP2232D50
RN731ETTP2232D50
advertisement
Manufacturer No:
RN731ETTP2232D50
HK JDW NO:
430-RN731ETTP2232D50
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 22.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN731ETTP2232D50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    22.3kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%