  • RN70C3010DBSL
RN70C3010DBSL
advertisement
Manufacturer No:
RN70C3010DBSL
HK JDW NO:
873-RN70C3010DBSL
Datasheet:
RN70C3010DBSL
Description:
301Ohms, 0.75W 3/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN70C3010DBSL
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    301Ohms
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    750mW
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Length
    14.2748mm
  • Width
    4.57mm