  • RN65C6810FB14
RN65C6810FB14
advertisement
Manufacturer No:
RN65C6810FB14
HK JDW NO:
873-RN65C6810FB14
Datasheet:
RN65C6810FB14
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 681Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN65C6810FB14
    Select All
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    681Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    MIL-R-10509
  • Lead Length
    38.1mm
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    4.57mm