  • RN65C37R4FB14
RN65C37R4FB14
advertisement
Manufacturer No:
RN65C37R4FB14
HK JDW NO:
873-RN65C37R4FB14
Datasheet:
RN65C37R4FB14
Description:
Through Hole 37.4Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 239
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RN65C37R4FB14
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-R-10509/2, RN65
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    37.4Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Military Standard
    MIL-R-10509
  • Diameter
    4.57mm
  • Length
    14.2748mm
  • Width
    4.57mm