  • RN55E66R5FRE5
RN55E66R5FRE5
advertisement
Manufacturer No:
RN55E66R5FRE5
HK JDW NO:
866-RN55E66R5FRE5
Description:
Through Hole 66.5Ohm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN55E66R5FRE5
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    7.06mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    66.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C