  • RN112-1.5-02-3M3
RN112-1.5-02-3M3
advertisement
Manufacturer No:
RN112-1.5-02-3M3
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
HK JDW NO:
694-RN112-1.5-02-3M3
Package:
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet:
RN112-1.5-02-3M3
Description:
Choke/Filter; Common Mode; 1.5A 3.3mH 102mOhm Horizontal Choke
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RN112-1.5-02-3M3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    RN
  • Size / Dimension
    0.697Lx0.673W 17.70mmx17.10mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating
    1.5A
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Approval Agency
    ENEC, UR, VDE
  • Operating Frequency
    50/60Hz Hz
  • Inductance
    3.3 mH
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    102mOhm Typ
  • Inductance @ Frequency
    3.3mH @ 10kHz
  • Height
    12.9032mm
  • Length
    17.7mm
  • Width
    17.1mm