  • RMCS1210ZT0R00
RMCS1210ZT0R00
advertisement
Manufacturer No:
RMCS1210ZT0R00
HK JDW NO:
762-RMCS1210ZT0R00
Package:
1210 (3125 Metric)
Datasheet:
RMCS1210ZT0R00
Description:
RMCS Series, Thick Film, 0Ohms, 0.333W 1/3W, Jumper, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RMCS1210ZT0R00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3125 Metric)
  • Supplier Device Package
    1210
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RMCS
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
  • Tolerance
    Jumper
  • Feature
    Anti-Sulfur
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Resistance
    0Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm