  • RMCS0805FT309K
RMCS0805FT309K
advertisement
Manufacturer No:
RMCS0805FT309K
HK JDW NO:
762-RMCS0805FT309K
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RMCS0805FT309K
Description:
FIXED RESISTOR RMCS Series, Thick Film, 309kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RMCS0805FT309K
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    309kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm