  • RMCS0402FT15R0
RMCS0402FT15R0
advertisement
Manufacturer No:
RMCS0402FT15R0
HK JDW NO:
762-RMCS0402FT15R0
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RMCS0402FT15R0
Step5Bar-code shipping tag
RMCS0402FT15R0
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    15Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - reflowed over Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm