  • RMCP2512JT100R
RMCP2512JT100R
advertisement
Manufacturer No:
RMCP2512JT100R
HK JDW NO:
762-RMCP2512JT100R
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
RMCP2512JT100R
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RMCP Series, Thick Film, 100Ohm, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RMCP2512JT100R
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Power Rating
    2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm