  • RMCP2010FT22K6
RMCP2010FT22K6
advertisement
Manufacturer No:
RMCP2010FT22K6
HK JDW NO:
762-RMCP2010FT22K6
Datasheet:
RMCP2010FT22K6
Description:
RMCP Series, Thick Film, 22.6kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RMCP2010FT22K6
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    22.6kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    2.4892mm