  • RMCF2512FT3M83
RMCF2512FT3M83
advertisement
Manufacturer No:
RMCF2512FT3M83
HK JDW NO:
762-RMCF2512FT3M83
Datasheet:
RMCF2512FT3M83
Description:
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 3.83MOhm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RMCF2512FT3M83
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.83MOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height
    700μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm