  • RMCF2010JT4R70
RMCF2010JT4R70
advertisement
Manufacturer No:
RMCF2010JT4R70
HK JDW NO:
762-RMCF2010JT4R70
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
RMCF2010JT4R70
Description:
RMCF Series, Thick Film, 4.7Ohms, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2384
Step5Bar-code shipping tag
RMCF2010JT4R70
    Select All
  • Case Code (Imperial)
    2010
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    2.4892mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    4.7Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    750mW
  • Max Power Dissipation
    750mW