  • RMCF1210JT47R0
RMCF1210JT47R0
advertisement
Manufacturer No:
RMCF1210JT47R0
HK JDW NO:
762-RMCF1210JT47R0
Datasheet:
RMCF1210JT47R0
Description:
RES 47 OHM 5% 1/2W 1210
Step5Bar-code shipping tag
RMCF1210JT47R0
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    330mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm