  • RMCF1210JT2K70
RMCF1210JT2K70
advertisement
Manufacturer No:
RMCF1210JT2K70
HK JDW NO:
762-RMCF1210JT2K70
Datasheet:
RMCF1210JT2K70
Description:
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 2.7kOhm, 0.333W 1/3W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5368
Step5Bar-code shipping tag
RMCF1210JT2K70
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RMCF
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    330mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    333mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm