  • RMCF1210FT4M99
RMCF1210FT4M99
advertisement
Manufacturer No:
RMCF1210FT4M99
HK JDW NO:
762-RMCF1210FT4M99
Datasheet:
RMCF1210FT4M99
Description:
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.99MOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RMCF1210FT4M99
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.99MOhm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    330mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm