  • RMCF1206JT4R70
RMCF1206JT4R70
advertisement
Manufacturer No:
RMCF1206JT4R70
HK JDW NO:
762-RMCF1206JT4R70
Datasheet:
RMCF1206JT4R70
Description:
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.7Ohm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 24356
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
RMCF1206JT4R70
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.7Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Depth
    1.6mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm