  • RMCF1206FT3M60
RMCF1206FT3M60
advertisement
Manufacturer No:
RMCF1206FT3M60
HK JDW NO:
762-RMCF1206FT3M60
Datasheet:
RMCF1206FT3M60
Description:
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 3.6MOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RMCF1206FT3M60
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3.6MOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm