  • RMCF0805JT15R0
RMCF0805JT15R0
advertisement
Manufacturer No:
RMCF0805JT15R0
HK JDW NO:
762-RMCF0805JT15R0
Datasheet:
RMCF0805JT15R0
Description:
RES 15 OHM 5% 1/8W 0805
Step5Bar-code shipping tag
RMCF0805JT15R0
  • Resistance
    15Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Working Voltage
    150V
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C