  • RMCF0805FTR500
RMCF0805FTR500
advertisement
Manufacturer No:
RMCF0805FTR500
HK JDW NO:
762-RMCF0805FTR500
Datasheet:
RMCF0805FTR500
Description:
RMCF Series, Thick Film, 500mOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RMCF0805FTR500
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    500mOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm