  • RMCF0603JG6R80
RMCF0603JG6R80
advertisement
Manufacturer No:
RMCF0603JG6R80
HK JDW NO:
762-RMCF0603JG6R80
Datasheet:
RMCF0603JG6R80
Description:
Res Thick Film 0603 6.8 Ohm 5% 1/10W 200ppm/C Molded SMD SMD Paper T/R
Step5Bar-code shipping tag
RMCF0603JG6R80
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    6.8Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 10 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm