  • RMCF0603FT57R6
RMCF0603FT57R6
advertisement
Manufacturer No:
RMCF0603FT57R6
HK JDW NO:
762-RMCF0603FT57R6
Datasheet:
RMCF0603FT57R6
Description:
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 57.6Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 12127
Step5Bar-code shipping tag
RMCF0603FT57R6
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    57.6Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%