  • RMCF0603FT464K
RMCF0603FT464K
advertisement
Manufacturer No:
RMCF0603FT464K
HK JDW NO:
762-RMCF0603FT464K
Datasheet:
RMCF0603FT464K
Description:
RES SMD 464K OHM 1% 1/10W 0603
Step5Bar-code shipping tag
RMCF0603FT464K
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    464kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm