  • RMCF0603FT22K0
RMCF0603FT22K0
advertisement
Manufacturer No:
RMCF0603FT22K0
HK JDW NO:
762-RMCF0603FT22K0
Datasheet:
RMCF0603FT22K0
Description:
RES 22K OHM 1% 1/10W 0603
Step5Bar-code shipping tag
RMCF0603FT22K0
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    22kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Depth
    800μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm