  • RMCF0603FG681K
RMCF0603FG681K
advertisement
Manufacturer No:
RMCF0603FG681K
HK JDW NO:
762-RMCF0603FG681K
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
RMCF0603FG681K
Description:
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 681kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RMCF0603FG681K
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    681kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 10 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm