  • RMCF0603FG64K9
RMCF0603FG64K9
advertisement
Manufacturer No:
RMCF0603FG64K9
HK JDW NO:
762-RMCF0603FG64K9
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
RMCF0603FG64K9
Description:
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/10W 0603
Step5Bar-code shipping tag
RMCF0603FG64K9
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    64.9kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 10 Inch
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm