  • RMB300R0825FS09
RMB300R0825FS09
advertisement
Manufacturer No:
RMB300R0825FS09
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RMB300R0825FS09
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
Through Hole 82.5mOhm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RMB300R0825FS09
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    82.5mOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    3W
  • Diameter
    6.4mm
  • Length
    16.2mm