  • RM3216B-102/203-PBVW10
RM3216B-102/203-PBVW10
advertisement
Manufacturer No:
RM3216B-102/203-PBVW10
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-RM3216B-102/203-PBVW10
Package:
1206 (3216 Metric), Long Side Terminals
Description:
Quantity:
In Stock : 917
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RM3216B-102/203-PBVW10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Series
    RM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm 20kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Additional Feature
    ULTRA-PRECISION
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    METAL FILM
  • Number of Functions
    2
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    83mW
  • First Element Resistance
    1000Ohm
  • Height
    400μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm