  • RLR20C2611FRRSL
RLR20C2611FRRSL
advertisement
Manufacturer No:
RLR20C2611FRRSL
HK JDW NO:
873-RLR20C2611FRRSL
Datasheet:
RLR20C2611FRRSL
Description:
2.61kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RLR20C2611FRRSL
    Select All
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.61kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    9.525mm
  • Width
    3.51mm