  • RLP02R3900FA20
RLP02R3900FA20
advertisement
Manufacturer No:
RLP02R3900FA20
HK JDW NO:
875-RLP02R3900FA20
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
Through Hole 390mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RLP02R3900FA20
  • Contact Plating
    Tin
    Molded
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    390mOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    2W
  • Diameter
    4mm
  • Length
    10.2mm