  • RLP015R110FS14
RLP015R110FS14
advertisement
Manufacturer No:
RLP015R110FS14
HK JDW NO:
875-RLP015R110FS14
Description:
Through Hole 5.11Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RLP015R110FS14
  • Power Rating
    1W
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    7mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    5.11Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C