  • RLP01360R0JS14
RLP01360R0JS14
advertisement
Manufacturer No:
RLP01360R0JS14
HK JDW NO:
875-RLP01360R0JS14
Description:
Through Hole 360Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RLP01360R0JS14
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    360Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    7mm