  • RLB0712-271K
RLB0712-271K
advertisement
Manufacturer No:
RLB0712-271K
HK JDW NO:
103-RLB0712-271K
Step5Bar-code shipping tag
RLB0712-271K
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Series
    RLB0712
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    80°C
  • Lead Spacing
    3mm
  • Lead Diameter
    0.65 mm
  • Inductance
    270 μH
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • Max DC Current
    220mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Q Factor
    20
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    270 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 0.796MHZ
  • Length
    12mm