  • RLB0608-471K
RLB0608-471K
advertisement
Manufacturer No:
RLB0608-471K
HK JDW NO:
103-RLB0608-471K
Package:
Datasheet:
RLB0608-471K
Step5Bar-code shipping tag
RLB0608-471K
    not_compliant
  • Lead Pitch
    2mm
  • Operating Temperature (Max)
    80°C
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Inductance
    470 μH
  • Test Frequency
    0.796MHz
  • Max DC Current
    140mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.8MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    55
  • Q Factor
    55
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    6.5Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    470 µH
  • Diameter
    5mm
  • Length
    6.5mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Series
    RLB0608
  • Tolerance
    10%