  • RL5020-2K-100-480-PTO
RL5020-2K-100-480-PTO
advertisement
Manufacturer No:
RL5020-2K-100-480-PTO
HK JDW NO:
58-RL5020-2K-100-480-PTO
Package:
Radial, Disc
Description:
THERMISTOR PTC 480V 2K OHM 100C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RL5020-2K-100-480-PTO
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1999
  • Series
    PTO
  • Size / Dimension
    0.550Dia x 0.320 T 13.97mmx8.13mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Ceramic
  • Lead Spacing
    0.330 8.38mm
  • Voltage - Max
    480V
  • Time to Trip
    80s
  • Resistance @ 25°C
    2kOhms
  • Height Seated (Max)
    0.550 13.97mm