  • RL4005-5-110-12-PTF
RL4005-5-110-12-PTF
advertisement
Manufacturer No:
RL4005-5-110-12-PTF
HK JDW NO:
58-RL4005-5-110-12-PTF
Package:
Radial, Disc
Description:
PTC RESET FUSE 12V 330MA RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RL4005-5-110-12-PTF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1999
  • Series
    PTF
  • Size / Dimension
    0.449Dia x 0.150 T 11.40mmx3.80mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Ceramic
  • Lead Spacing
    0.252 6.40mm
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    330mA
  • Voltage - Max
    12V
  • Current - Trip (It)
    490mA
  • Resistance @ 25°C
    5Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.449 11.40mm