  • RL20S220GRSL
RL20S220GRSL
advertisement
Manufacturer No:
RL20S220GRSL
HK JDW NO:
873-RL20S220GRSL
Datasheet:
RL20S220GRSL
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 22Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RL20S220GRSL
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.375L 3.68mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR, 7.5 INCH
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    3.68mm