  • RL0809-222-R
RL0809-222-R
advertisement
Manufacturer No:
RL0809-222-R
HK JDW NO:
255-RL0809-222-R
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
RL0809-222-R
Step5Bar-code shipping tag
RL0809-222-R
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    RL0809
  • Size / Dimension
    0.311Dia 7.90mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    207mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    2.2mH
  • DC Resistance (DCR)
    6.06Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1MHz
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    164mA
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm