  • RL-1005-2-R500-FNH
RL-1005-2-R500-FNH
advertisement
Manufacturer No:
RL-1005-2-R500-FNH
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
HK JDW NO:
216-RL-1005-2-R500-FNH
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
RL-1005 Series, Metal Film, 500mOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~125°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RL-1005-2-R500-FNH
    Select All
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RL-1005
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    500mOhm