  • RK73H2ETTD3004F
RK73H2ETTD3004F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H2ETTD3004F
HK JDW NO:
430-RK73H2ETTD3004F
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 3MOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RK73H2ETTD3004F
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.102W 3.20mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3MOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Packing Method
    TR, Punched Paper, 7 Inch
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm