  • RK73G1ETTP3241C
RK73G1ETTP3241C
advertisement
Manufacturer No:
RK73G1ETTP3241C
HK JDW NO:
430-RK73G1ETTP3241C
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
RK73G Series, Thick Film, 3.24kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RK73G1ETTP3241C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RK73G
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    3.24kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm