  • RK73B1ETTP914J
RK73B1ETTP914J
advertisement
Manufacturer No:
RK73B1ETTP914J
HK JDW NO:
430-RK73B1ETTP914J
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
RK73B Series, Thick Film, 910kOhms, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4563
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RK73B1ETTP914J
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RK73B
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    910kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    500μm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm
  • Length
    1mm