  • RJR26FA202RQ
RJR26FA202RQ
advertisement
Manufacturer No:
RJR26FA202RQ
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-RJR26FA202RQ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RJR26FA202RQ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Tube
  • Series
    Trimpot® RJ26/RJR26-Sealed
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.250 x 0.170 Face x 0.270 H 6.35mmx4.31mmx6.85mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2kOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W